Hale – idealny obiekt dla koni
Ich szerokość, długość oraz wysokość można dostosować do swoich potrzeb – namioty halowe, bo o nich tu mowa, zdadzą egzamin zarówno jako powierzchnie, na których można ujeżdżać konie, jak i dostosowane do ich potrzeb stajnie, wiaty oraz magazyny, gdzie składuje się pasze i sprzęt jeździecki.
Ten charakterystyczny typ konstrukcji już dawno wyprzedził budynki ceglane, które nie dość, że są o wiele droższe (ceny materiałów budowlanych znacznie wzrosły), to jeszcze trzeba liczyć z długo trwającymi pracami budowlanymi.
Co zatem jeszcze producent hal namiotowych może zaproponować właścicielom stadnin oraz szkółek jeździeckich?
Wyjątkowo jasne i przestronne pomieszczenia
Wiele osób martwi się o to, że hala namiotowa to przestrzeń ciemna i zimna, przez co nie jest w stanie zagwarantować odpowiednich warunków dla zwierząt. Jest to oczywiście nieprawda. Inwestor z myślą o widnych stajniach oraz powierzchniach pod ujeżdżanie może zdecydować się na zadaszenie, które wykonane zostanie z tkaniny PCV.
Z łatwością przepuszcza ona światło dzienne, dzięki czemu nie trzeba stosować przed zmrokiem dodatkowego oświetlenia – co swoją drogą jest dużą oszczędnością. Namioty halowe są również w stanie zagwarantować odpowiednią temperaturę, dzięki czemu mogą być eksploatowane przez cały rok.
Warto w takim przypadku zdecydować się chociażby na poszycie warstwowe. Dzięki swoim właściwościom izolacyjnym ciepło w dużym stopniu zatrzymywane jest w obiekcie.
Możliwość modyfikacji w trakcie eksploatacji
Dostosowana do potrzeb inwestora hala namiotowa w trakcie eksploatacja na przestrzeni lat może ulec niejednokrotnym zmianom. Dzięki modułowej konstrukcji, gdy przyjdzie taka potrzeba, można ją bez problemu pomniejszać, jak i zwiększać.
Istnieje również opcja przestawienia całego obiektu w bardziej dogodne miejsce. Takie możliwości są na wagę złota w przypadku dobrze prosperujących i rozwijających się działalności.
Można się zatem pokusić o stwierdzenie, że namioty halowe to często klucz do sukcesu.