EduExplorer - odkryj radość z naukiEduExplorer odkryj radość z nauki

Korepetycje z matematyki w Warszawie

 • niedziela
  20.05
 • poniedziałek
  21.05
 • wtorek
  22.05
 • środa
  23.05
 • czwartek
  24.05
 • piątek
  25.05
 • sobota
  26.05
następne

Brak wyników

Co się dzieje z królową nauk?
Coraz więcej kampanii społecznych podkreśla wartość matematyki w biznesie i życiu. Uczelnie zabiegają o studentów, kusząc stypendiami, stażami i perspektywą kariery. Tymczasem maturę z matematyki oblało w 2013r. ok. 15% zdających uczniów. Trwają

kolejne nabory na kierunki matematyczne najpopularniejszych uniwersytetów w kraju. Przyczyna – brakuje studentów do otwarcia roku. Tymczasem korepetycje z matematyki w Warszawie cieszą się niesłabnącą popularnością. Z czego wynika absurd, że coraz więcej osób uczy się tego przedmiotu dodatkowo, a coraz mniej wiąże z nim przyszłość?
Grunt to skutecznie zniechęcić
Strach i niechęć do matematyki to długotrwały proces, który rozpoczyna się często już w szkole podstawowej. Zadań nie można rozwiązywać "po swojemu". Ba! Czasem trzeba rozwiązać jedno na kilka sposobów. Po co? Tego nie wie nikt. Za to małe dziecko dowiaduje się, że matematyka jest trudna i niezbyt przyjemna. Uczniowie poznają coraz więcej skomplikowanych słów, definicji i formułek, które trzeba umieć wyrecytować nawet we śnie. Później jest już tylko gorzej – pojawiają się zadania oderwane od rzeczywistości i mozolna geometria z niekończącą się ilością wzorów. Właśnie wtedy dziecko dochodzi do wniosku, że matematyka nigdy w życiu mu się nie przyda. Szkoła średnia budzi dodatkowo strach. Rozwiązania się komplikują, nie ma czasu na wyjaśnienia, jedna nieobecność i cały temat leży. Uczeń pokornie idzie na korepetycje, a rodzice płacą. Matematyki nie tylko się nie lubi – trzeba się jej bać!

rozwiń więcej