EduExplorer - odkryj radość z naukiEduExplorer odkryj radość z nauki

Korepetycje z języka hiszpańskiego we Wrocławiu

 • niedziela
  20.05
 • poniedziałek
  21.05
 • wtorek
  22.05
 • środa
  23.05
 • czwartek
  24.05
 • piątek
  25.05
 • sobota
  26.05
następne

Brak wyników

Hiszpania: kraj wynalazców
Hiszpania to kraj tak piękny, że trudno go opisać słowami. Wielu jednak próbuje – wskutek czego ojczyzna Cervantesa znana jest ze względu na urodę. Mało kto jednak wie, że to właśnie jej dzieci wynalazły mnóstwo przedmiotów, których używamy

na co dzień.
Jeżeli zmywasz podłogi, korzystając z mopa, to znaczy, że ułatwiasz sobie życie za pomocą rdzennie hiszpańskiego wynalazku. Manuel Jalón Corominas przedstawił go światu w roku 1956.
Szwajcarski scyzoryk? Nic podobnego – hiszpański scyzoryk! A przynajmniej składany, kieszonkowy nóż. Powstał on w XVII wieku, kiedy król Carlos V zakazał posiadania mieczy. Sprytni Hiszpanie opracowali niepozorną, lecz poręczną broń, którą można było łatwo schować przed wzrokiem stróżów prawa.
Ze słonecznego kraju pochodzą także papierosy. Choć tytoń palono od tysięcy lat, dopiero w XVII wieku zaczęto go zawijać w papierki. Hiszpanie nazwali swój wynalazek „papelete”.
Jeśli się uprzeć, można uznać, że Hiszpanie wynaleźli gry komputerowe. Leonardo Torres y Quevedo w roku 1914 zaprezentował swoje największe osiągnięcie: automat do gry w szachy zwany Ajedrecista. Pionki były przesuwane przez mechaniczne ramiona, a w późniejszych wersjach urządzenia – przez magnesy znajdujące się pod szachownicą. To pierwsze tego typu urządzenie w historii!
W poznawaniu tajemnic Hiszpanii pomoże Ci znajomość języka. Na korepetycje z hiszpańskiego we Wrocławiu zapiszesz się za pośrednictwem serwisu EduExplorer.pl.

rozwiń więcej