EduExplorer - odkryj radość z naukiEduExplorer odkryj radość z nauki

Lekcje malarstwa i rysunku w Warszawie

 • środa
  23.04
 • czwartek
  24.04
 • piątek
  25.04
 • sobota
  26.04
 • niedziela
  27.04
 • poniedziałek
  28.04
 • wtorek
  29.04
następne
1

Beata Lukas

0rozwiń opis
Szara
Warszawa, Powiśle

Witam Ukończyłam Liceum Plastyczne a potem Wyższe studia ze specjalnością grafika artystyczna ( akwaforta, akwatinta, linoryt itp) Od ponad 15 lat zajmuję się projektowaniem wnętrz, maluję obrazy różnymi technikami ( akwarela, olej itp ), obsługuję programy graficzne typu Photoshop, Corel, architektoniczne AutoCad i programy do wizualizacji 3D typu Blender, Pro100. Prowadzę zajęcia ze studentami w ROE w Warszawie z rysunku technicznego oraz historii wnętrza. Przygotowuję do egzaminów wstępnych do Liceum Plastycznego oraz na studia o kierunkach artystycznych

---

Pokaż wyników na stronie

Co ty wiesz o sztuce?
Uważasz, że wiesz co nieco o sztuce? Tylko tak ci się wydaje. Poznaj kilka mniej znanych faktów o malarstwie.
W XVI wieku malarstwo nie cieszyło się wielkim poważaniem w rozwiniętych krajach. Dlaczego? Ponieważ malarz pracował rękami, a w efekcie

męczył się, co znaczyło, że był rzemieślnikiem, a nie artystą. Malarzy traktowano na równi z krawcami czy kowalami. Zawód artysty miał tak złą reputację, że ojciec Michelangelo Buonarottiego złoił syna, kiedy dowiedział się, że ten chce poświęcić się sztuce.
Wieść niesie, że Vincent Van Gogh, dziś uważany za jednego z najważniejszych malarzy wszech czasów, sprzedał za życia tylko jeden obraz. To wynik wręcz fatalny, biorąc pod uwagę, że namalował ich około 900 (plus ponad tysiąc szkiców).
Na szczęście niektórzy zostali docenieni jeszcze za życia – na przykład najsłynniejszy kubista w historii, czyli Picasso. Jak na ironię, mało kto zna jego prawdziwe nazwisko. Artystę ochrzczono jako Pablo Diego José Fransisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Martyr Patricio Clito Ruiz y Picasso. Zapamiętałeś?
Zobaczyłeś widok, który chciałbyś uwiecznić na płótnie? Zapisz się na kurs malarstwa w Warszawie, korzystając z portalu EduExplorer.pl.

rozwiń więcej